İstanbul Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

Eyüp Devlet Hastanesi

İstanbul Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet veren Eyüp Devlet Hastanesi İstanbul'un tarihi semtlerinden Eyüp'te Silahtarağa Caddesi'nde Sağlık Bakanlığı'na bağlı hizmet veren devlet hastanelerimizdendir.

Eyüp İlçesi Otakçılar semtinde 1945 - 1952 yılları arasında İşçi Sigortaları Dispanseri olarak verilmeye başlayan sağlık hizmeti, 1952 yılından sonra şimdiki yerinde SSK Hastanesine dönüşerek devam etmiştir. 2005 yılından sonra da T.C Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş ve halen Eyüp Devlet Hastanesi olarak hizmet vermektedir.

2002-2012 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Dönüşüm programı kapsamında Eyüp Devlet Hastanesi’ nin poliklinikleri, klinikleri, acil servisi, nitelikli hasta odaları, ameliyathaneleri, yoğun bakımları, laboratuvarları ve görüntüleme merkezini içeren binaları donanımsal alt yapı ve hizmet altyapısı ile birlikte yenilenmiştir.

Eyüp Devlet Hastanesi halen;  150 yataklı  nitelikli hasta odalarına sahip klinikleri, Palyatif Bakım Merkezi,  75  muayene odalı poliklinikleri (Merkez Poliklinik, Gaziosmanpaşa Semt Polikliniği, Kemerburgaz Semt Polikliniği)  II. Seviye Acil Servisi, 8 yataklı   II. Seviye  6 yataklı I. Seviye erişkin  yoğun bakımları,  6 odalı/masalı ameliyathanesi ve merkezi sterilizasyon ünitesi,  Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Patoloji laboratuarları, Röntgen, Tomografi, Manyetik Rezonans (MR), Mamografi,  Ultrason (USG), Renkli Dopler Ultrason (RDUSG), Kemik Dansitometrisi ve Endoskopi tetkikleriyle görüntüleme merkezi, evde sağlık hizmeti birimi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi vb.    birimleriyle günlük ortalama 3500-4000  hastaya hizmet vermektedir. Hastanemiz her yıl Sağlık Bakanlığı ve  TSE tarafından  yapılan dönemsel denetimler ile belgelenen yüksek kalite seviyesini  devam ettirmektedir. 

Gaziosmanpaşa Ali Külünk Semt Polikliniği
Sarıgöl Mah.Ordu Cad.Çınarcık Sok.No:58 Gaziosmanpaşa/İSTANBUL    
Tel: 0 212 418 48 48 

Kemerburgaz Semt Polikliniği
Kemerburgaz Mithatpaşa Mah. Dispanser Sok. No:15/19 Eyüp/İSTANBUL    
Tel: 0 212 360 20 51