İstanbul Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

İstanbul İli Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet veren İstanbul Okmeydanı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi ilk olarak, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diş Kliniği olarak açılmış ve 27 Nisan 1999 tarihinde Sağlık Bakanlığının emri ile Şişli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak ayrı bir kurum haline gelmiştir.

26 Haziran 2003 tarihinde, İstanbul İl Özel İdaresinin yaptırmış olduğu Kâğıthane İlçesi sınırlarında bulunan, şimdi kullanılan müstakil binasına taşınmış olup Şişli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olan adı İstanbul İl Özel İdaresi Ağız ve Diş Hastalıkları Hastanesi olarak değişmiştir.

5283 sayılı yasa gereği SSK’ya bağlı bulunan SSK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 22.02.2005 tarihinden itibaren çalışan personeli ve demirbaş eşyası ile birlikte hastanemize nakledilmiştir. Hastane klinik hizmetlerinde hasta memnuniyeti ve hekim seçme hakkı göz önünde bulundurmaktadır. Hastanede hastaların teşhis ve tedavi planlamasından başlayarak tüm tanı ve tedavi hizmetlerinin aynı hekim tarafından yerine getirildiği “Muayene Entegre” sistemi ile hizmet vermektedir.

Kurumumuz İstanbul ve çevre illere ağız ve diş sağlığı alanlarında hizmet vermektedir ve Türkiye’nin en büyük diş hastanelerinden biridir. Hastanemiz, mental retarde ve zihinsel engelli hastalara, genel anestezi altında diş sağlığı hizmeti vererek kamusal sağlık hizmetlerinde büyük bir boşluğu doldurmaktadır.

Hastanemiz bilgi işlem merkezi, hastane prosedürleri çerçevesinde hastalarımızın muayene, tedavi ve görüntüleme süreçlerini bilgi teknolojileri desteği ile daha hızlı ve zahmetsiz geçirmelerini sağlar. Bilgi birikim havuzları oluşturularak hastaların teşhisinde ve tedavisinde doktorlarımıza daha fazla bilgi sunmayı amaçlar.

14/09/2010 tarihinde hastanemize bağlı Gaziosmanpaşa ilçesi Küçükköy semtinde G.O.P Nevbahar Doyuran Diş Tedavi Protez Merkezi hizmete girmiştir. 13.01.2011 tarihinde hastanemize bağlı Beyoğlu ilçesi Kasımpaşa semtinde de Kasımpaşa Diş Polikliniği hizmete girmiştir.

Bünyesinde (Bağlı birimler dahil) 175 diş üniti, 2 tam donanımlı ameliyathane salonu, 25 yatak kapasiteli yataklı servisi, Dijital Röntgen Servisi, Merkezi Sterilizasyon Birimi ve Diş Protez Laboratuarı bulunduran Hastanemizde Entegre Diş Tedavi Kliniği, Çocuk Diş Tedavi Kliniği, Ağız Çene Cerrahi Kliniği, Periodontoloji Kliniği, Protez Kliniği, Endodonti Kliniği, Evde Sağlık Birimi ve Acil Diş Kliniği mevcuttur. Hastane Mart 2012 tarihinden itibaren MHRS ile randevu işlerini yönetmektedir. Hastalarımız MHRS (Telefon - İnternet) ile randevularını alabilmektedirler.